Seyehat Sağlık Sigortası

Ana sayfa » Seyehat Sağlık Sigortası
Seyehat Sağlık Sigortası2018-06-21T18:37:43+03:00

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurtdışına gitmek için seyahat sağlık sigortası vize başvurusunda bulunan kişilerden istenen belgeler arasında yer alan seyahat sağlık sigortası zorunlu bir hale gelmiştir. Özellikle Avrupa kıtasına yapılacak olan geziler kapsamında Schengen vizesi almak için seyahat sağlık sigortası bir şart olarak sunulmaktadır. Avrupa’daki her ülke bu belgeyi talep etmektedir. Bunun yanı sıra diğer kıtalardaki ülkeler de benzer bir talebe sahiptir. Sigortanın asıl amacı, gittiğiniz ülkedeki olası hastalık, yaralanma ya da vefat gibi durumlarda masrafların karşılanması için bir güvence sunulmasıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Seyahat Sağlık Özellikleri

Seyahat Sağlık Özellikleri

 • Seyahat sağlık sigortasının kapsamı çok geniştir. Bu noktada herhangi bir kaza sonucu ölüm olayı meydana geldiği zaman cenazenin alınması, uçak ile yurda getirilmesi noktasına bu sigorta devreye girmekte ve masrafları karşılamaktadır.

 • Yine kaza sonucunda oluşabilecek olan sakatlık durumlarında da seyahat sigortası kullanılabilmektedir.

 • Yurtdışına çıkan kişinin olası bir yaralanma ya da hastalığa yakalanması durumunda seyahat sağlık sigortası tüm hastane masraflarını karşılamaktadır. Bunun içinde hastaneye nakil masrafları da yer almaktadır.

 • İlaca acil bir şekilde ihtiyaç olan kişiler, sigorta kapsamında giderler için cebinden tek kuruş ödememektedir. Çünkü sigorta bun noktada da devreye girmektedir.

 • Seyahat için yurtdışında bulunan kişinin, Türkiye’deki aile bireylerinden birisi vefat ederse, acil olarak yurda yapılacak dönüş işlemleri sigorta içerisinde bulunmaktadır.

 • Vefat ve kaza sonucu sakatlık kalma teminatı kapsamında, bu konuya dair acil olarak yollanacak tüm mesajların giderlerini sigorta karşılayacaktır.

 • Seyahat sağlık sigortası, kişinin evinde oluşabilecek bir hasardan dolayı geri dönüş yapması durumunda tüm masrafları da ödemektedir.

 • Bazı acenteler, bu sigorta kapsamında bagajın kaybolması ya da gecikmesi gibi durumlarda da masrafları karşılayabilmektedir.

 • Seyahatin iptal edilmesi durumlarında sağlık sigortasını kullanmak mümkündür.

 • Bunun yanı sıra overbooking sebebiyle ortaya çıkak olan gecikmelerin de bu kapsamda olduğunu söylemek gerekiyor.

 • Bu noktada her acente farklı ek hizmetler verebilmektedir.

Seyahat sağlık sigortaları başvurusu

Seyahat sağlık sigortaları başvurusu

Seyahat Sağlık Sigortası Başvuruları Nasıl Yapılır?

Seyahat sağlık sigortası hizmetinden faydalanmak isteyen kişiler, başvuru sırasında 18 yaşından büyük olmak zorundadırlar. Ancak yaşı 18 olmayanlar, yakınlarının üzerine sigorta yaptırması ile bu sigortaya sahip olabilirler. Sigorta başvurusu kapsamında bilinmesi gereken bir diğer şey ise yöntemlerdir. Günümüzde birçok farklı ve yöntem ile talep oluşturmak mümkündür. Buna göre internet üzerinden her türlü başvuruyu kabul eden birçok farklı acente mevcuttur. Bunun dışında ise kişisel başvurularınızı bizzat ilgili acente ya da işletmeye giderek gerçekleştirme şansınız da vardır.

Seyahat sigortası hem yurt içinde hem de yurtdışında size çok büyük bir güvence sağlayacaktır. Bu sigortayı almadan önce mutlak piyasadaki işletmelerin kampanyalarına bakmak ve bir karşılaştırma yapmak gerekmektedir. Böylelikle hem ucuz hem de daha geniş kapsamlı bir sigortaya sahip olabilirsiniz.

Hemen Ara
Canlı Destek
Canlı Destek