Sigorta Hizmetleri

Ana sayfa » Sigorta Hizmetleri
Sigorta Hizmetleri2018-06-21T18:12:59+03:00

Sigorta Hizmetleri

Sigorta hizmetleri

Sigorta hizmetleri

Sigorta yaptırmak, modern dünyada artık zorunluluk haline gelmiş olan hizmetlerden birisidir. Şehir hayatında karşılaşabileceğiniz her türlü olumsuzluk ve aksilikte, masrafların ve zararın temin edilebilmesi için sigorta yaptırmak gerekmektedir. Bundan dolayı günümüzde sigorta hizmetleri çok büyük bir gelişme göstermiştir. Artık taşınan ya da taşınmayan her türlü meta sigortalanabilmektedir. Bunun yanı sıra bazı alanlarda sigorta yaptırmak artık bir zorunluluk haline gelmiş ve devlet tarafından talep edilen bir belge olmuştur.

Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Sigorta çeşitleri

Sigorta çeşitleri

Yabancılara Sağlık Sigortası: Sigorta hizmetleri içinde yabancılara sağlanan sağlık sigortası yer almaktadır. Türkiye’de belli nedenlerden dolayı ikamet eden kişiler, bunun için resmi başvuru yapmak zorundadır. Devlet tarafından kendilerine bir ikamet verilmektedir. Bu ikameti alabilmenin ilk şartlarından birisi ise sağlık sigortasına sahip olmaktır. Türkiye’deki özel sigorta kuruluşları, bunun için özel işlemler ile sigorta vermektedir. Bu durum bir zorunluluk olduğu için ikamet amacı taşıyan her yabancının kesinlikle sigortaya başvurması şarttır.
Seyahat sağlık sigortası: Zorunlu olarak kabul edilen bir diğer sigorta çeşididir. Yurt içi seyahatler için kullanılabileceği asıl olarak yurtdışına gitmek isteyenler için gereklidir. Schengen olarak bilinen Avrupa’daki 26 ülkeyi kapsayan serbest bölge bünyesindeki yerlere gitmek isteyen kişiler, vize başvurusu sırasında mutlaka seyahat sağlık sigortasını ibraz etmek zorundadır. Bu noktada teminat miktarı ise 30 bin Euro’dur. Her Avrupa ülkesi bu sigortayı istemektedir.
DASK Sigortası: Türkiye’de zorunlu olan başka bir sigorta çeşidi ise DASK’tır. Zorunlu deprem sigortası olarak da bilinmektedir. Ülkemizde etkisi çok yıkıcı olan depremlerin yaşanmasından dolayı kanun kapsamında alınması şart hale getirilmiştir. DASK olmadan ev satın almak, krediye başvurmak mümkün değildir. Bu sigorta sayesinde deprem gibi bir doğal afet sırasındaki tüm zararlar temin edilmektedir. DASK, geniş kapsamlı bir sigorta olduğu için evin hem iç hem de dış bölümündeki zararları karşılama noktasında çok büyük bir öneme sahiptir. Sigorta hizmetleri kapsamında sunulan bir hizmettir.

Sigorta hizmetleri nerede ve nasıl yapılır

Sigorta hizmetleri nerede ve nasıl yapılır

Araç Kasko ve Trafik Sigortası: Araçlar için yapılan bir sigorta çeşididir. Trafik sigortası ile karıştırılsa da aslında çok daha değişik özelliklere sahiptir. Bu sigorta zorunlu değildir. Ancak yaptırılması tavsiye edilmektedir. Kaskosu olan aracın çalınması, yanması ya da benzeri durumları yaşanması, kaskonun devreye girmesini sağlamaktadır. Kasko sigortası yaptıracak olan kişiler bu noktada farklı seçenekleri tercih edebilir ve kapsamı daha geniş bir hale getirebilirler.
Trafik sigortası, zorunludur. Trafikte her aracın yaptırması gerekmektedir. Kaskonun bir nevi tersidir. Yaptırılan aracın değil, kazaya karışan diğer aracın masraflarını karşılamaktadır. Türkiye’deki kanunlara göre kaskosu olmayan araçların trafiğe çıkması yasaklanmıştır.
Sigorta Hizmetleri Nasıl Alınır?

Sigorta hizmetleri kapsamındaki bu sigortaları yaptırmak için farklı acentelerin tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Bu noktada birçok özel kuruluş, zaman zaman kampanyalar düzenleyerek, daha uygun fiyatlar üzerinden sigorta hizmetlerini başarılı bir şekilde verebilmektedir.

Hemen Ara
Canlı Destek
Canlı Destek